sobota, 20 lipca 2013

Szeptem o Lesie

Ten las karmi mnie swoimi owocami, daj schronienie i towarzystwo najpiękniejsze zapewnia.

Po tym lesie chodzę boso, każdą szyszkę zapamiętując i w mech się wycierając. Na piasku zostawiam ślady, po których wracam. Zawsze w to samo miejsce.Jeszcze kiedy poranek na dobre się nie przebudził, raz do roku w tym Lesie wkładam buty i biegnę przed siebie. Czasem dobiegnę do mety, czasem polegnę na łące z widokiem na ptaki większe lub mniejsze.

Na tej łące, w tym Lesie, po raz pierwszy wiele rzeczy się zdarzyło. Wiele planów zrealizowało, kłopotliwych myśli uleciało. Wśród kłosów traw o życie nowe Matkę Ziemię płodną prosiłam. I za to Życie dziękowałam.

Z Życiem moim w ten las się zatopiłam. Wspólnie oczy otwierając z niedowierzania, nad nieba błękitem i szumem brzozy. Tafla jeziora nas uspokaja, ptaki budzą, a chmury straszą. Ząb pierwszy tutaj się pojawił i marchew zasmakowała.

Życie moje w Lesie tym samym od wielu lat, z drzewami świadkami już nie to samo.W tym Lesie zostanę, jeszcze chwilkę się zanurzę. Ucieszę praniem rozwieszonym wśród świerków i jagodami na wyciągnięcie ręki. Towarzystwem M i M przez noc i dzień rozkoszować się będę. Psów szczekaniem i ciszą zupełną.

Za ten Las podziękuję tym, co mi go podarowali. Własnymi rękami i sercem wybudowali. Przystań taką, co od pokoleń służy tym, którzy szukają. Tutaj odnajdują.

Cz(L)as.
.


8 komentarzy:

 1. wzruszyłam się :) tak pięknie piszesz o swoich doznaniach. Mironkowi gratuluję pierwszego ząbka i marcheweczki! My też zaczynamy ją jeść, choć z trudem. Tęsknimy i cieszymy się na ten post. Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 2. prześlicznie to napisałaś :) a zdjęcie nr 1 jest boskie! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj ;)
  Zostałaś oficjalnie nominowana w Liebster Blog Award :) Zapraszam : http://ausentedreams.blogspot.com/2013/07/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozmarzyłam się po tym poście:(( My też mamy obiecaną działkę z kawałkiem lasu , ale co z tego nie wiadomo:(( Pięknie tam masz , zatapiam sie z Tobą w tym Twoim lesie :)Chwilo trwaj...

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia! :) Świetny blog :)


  Może obserwujemy? :)
  Wpadaj dyverst.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak to pięknie napisane, aż się uśmiecham jak to czytam( dyskretnie) jestem w pracy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też mam taki swój las.. nooo może kawałek lasku, kilkadziesiąt brzózek, ale równie dla mnie ważnych.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za Twój komentarz!